Frustrácia z nových politických strán?

Autor: Veronika Valášková | 23.4.2017 o 6:58 | Karma článku: 4,27 | Prečítané:  499x

„Zakladám si politickú stranu.“ Na Slovensku veľmi často používaná veta, ktorá sa v mediálnom priestore objaví aj niekoľkokrát do roka.

Čo si pomyslí volič, ktorý sleduje minimálne jedným okom politické diania a politické strany rastú ako huby po daždi? V prvom rade neskrýva pohoršenie nad aktuálnym počtom politických strán. „My sme tá politická strana, ktorá chce zmeniť Slovensko a pomôcť ľuďom!“ Už ste to niekde počuli? Áno, nie je to nič výnimočné. Priblížme si spoločne, kto za posledný polrok ohlásil, že sa chystá vstúpiť do politického sveta.

Martin Jakubec, spevák a ...vlastne to je všetko. Len spevák, po ohlásení vstupu do politiky aj humorista a podľa jeho slov človek, ktorý je v úzkom kontakte s poradcami amerického prezidenta Donalda Trumpa. Kto už len môže voliť Martina Jakubca? Ak sa dostane táto osobnosť do parlamentu, môžete si pobaliť kufre a utekať do zahraničia, pretože politická vzdelanosť národa dosiahla historické dno.

Ďalšie osobnosti v tomto prípade, ktoré ohlásili vstup do politiky sú Miroslav Beblavý, bývalý podpredseda strany sieť a Jozef Mihál, spoluzakladateľ strany SaS, ktorý ju v roku 2017 opustil. Dôležité je ako sa strana zaradí do politického spektra, či sa bude ťahať viac na ľavú alebo pravú stranu. Prvé otázky, ktoré dostali dvaja nezaradení poslanci boli ako sa postavia ku migračnej politike a politike európskej únie. Znejú to ako obyčajné otázky, ale je v skutočnosti veľmi dôležité na ne správne odpovedať a stáť si za svojím názorom počas celého fungovania strany.

Je smutné, že sa zakladá veľké množstvo politických strán, ktoré si vzájomne uberajú percentá vo voľbách, namiesto toho, aby sa strany spájali a dokázali byť konkurenciou strane Smer-SD, ktorá je už dlhé obdobie na vrchole politiky. Stabilita, ktorú ponúka vládna strana SMER je do určitej miery stabilitou. Členovia strany držia pokope, nech hocikto z nich spraví čokoľvek, podržia sa. Na opačnej strane sú opozičné strany ako SaS, kde ako som už spomínala odišiel spoluzakladateľ, pretože nesúhlasil úplne s rétorikou Richarda Sulíka, strana SIEŤ nevydržala ani rok a priniesla ich voličom riadnu facku, po ktorej sa budú ešte dlho spamätávať. Riešením sú kompromisy. Spojenie väčšieho počtu úspešných opozičných strán, ktoré dosiahli pomerne pekné výsledky vo voľbách môže byť práve tým liekom na frustráciu pravicového voliča.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ja si tú hodnosť zaslúžim. Fenomén z Danka urobili výložky

Brbty mimo kamery nerobí, tvrdia jeho známi.

STĹPČEK PETRA SCHUTZA

Až Marrákeš otvoril Lajčákovi oči

Miroslav Lajčák si kampaň zrejme neskúša.


Už ste čítali?